­

SEVGİLİ, SAYGIDEĞER CAN HEMŞERİLERİM !

ÇEŞİTLİ   KONULARIN, ATIŞMALI OLARAK TARTIŞILDIĞI İNTERNET ORTAMINDA..GRUGPLAR ARASINDAKİ   KIRICI BOYUTLARA ULAŞAN  YAZIŞMA VE SÖZ DÜELLOLARI BENİ ZİYADESİYLE ÜZMEKTEDİR.

OYSA Kİ..BU DENLİ MÜNAKAŞALARLA KALP KIRMAĞA NE GEREK VAR..SÖZGELİMİ ; EĞER CUMHURİYETİN TANIMI  TARTIŞILIYORSA BUNU ZATEN  TÜM KAPSAMIYLA  YÜCE BAŞBUĞUMUZ ÜÇ KELİMEYLE ANLATMIŞ ..

BAKINIZ  NE DEMİŞ…

 

“CUMHURİYETİN TEMELİ KÜLTÜRDÜR “ !

                                                     ( Mustafa Kemal ATATÜRK)

 Bizler.. Kemâliye(eğin) liler olarak;  öncelikle..öz .kültürümüzü  lâyık-ı veçhile koruyabiliyor muyuz ?.. ya da; bilim-sanat ve sanatçımıza  çalışmalarında  gereken yardım ve desteği verebiliyor muyuz diye düşünmemiz  gerekir.

.Bu tarz bir düşünce olmadığı  sürece..iyi biline ki..en kısa sürede bu  yerel değerlerimiz..  kendine yabancılaşmaya ve giderek de yok olmaya başlayacaktır.  Bizler, nedense (yöresel hasletimiz gereği) kültür değerlerimiz yerine… bizleri hiç ilgilendirmeyen, günlük yaşamın oluşturduğu bir takım meseleleri   gündem konusu yapıp, gereksiz yere  birbirimizi kırmaya bayılıyoruz.  Neden  hoş görülü davranamıyoruz acaba..?Buna bir türlü anlam veremiyorum doğrusu..

Saygıdeğer hemşerilerim.!.İşte benim özellikle merak edip, üzerinde durmak istediğim asıl konu budur..Bunu bir türlü içime sindirip anlayamıyorum..

Bence…Bu gereksiz handikaptan  zaman kaybetmeden kurtulmanın zamanı geldi..geçiyor bile...Cumhuriyetimizi kurup,bizlere bugünkü refah  Türkiye’yi miras bırakan, başta yüce Atatürk olmak üzere tüm büyüklerimize  olan  vefa borçlarımızı nasıl ve ne şekil yerine getiririz diye  düşünmek ve gereğini yapmamız gerekmez mi…? Ne dersiniz…!.…Saygılarımla…

 

Doç. Burhan  TARLABAŞI

 

Scroll to Top