­

KAVAL ÇALGISINI NEREDEN …. NASIL TEMİN ETMELİSİNİZ….?

KAVAL ÇALGISINI  NEREDEN …. NASIL  TEMİN  ETMELİSİNİZ….?

BEN KAVAL  YAPIMCISI  DEĞİLİM….SADECE BU ÇALGININ  ÖĞRETİCİSİYİM .... ÜLKEMİZDE  DİLLİ KAVALLA İLGİLİ  HENÜZ  STANDART -  BİR ÜRETİME  GEÇİLEMEDİĞİ …İÇİN..  METODA UYGUN, AKORTLU  DİLLİ KAVALLARI     HER ZAMAN  HER YERDE BULMAK MÜMKÜN BULUNMAMAKTADIR.  İŞTE  BU NEDENLE SORUNA GEÇİCİ  ÇÖZÜM  OLARAK   BENDEKİ PATENTLİ  KAVAL YAPIM ÖLÇÜLERİNİ   BU ÇALIŞMAMIZDA  İLK KEZ YAYINLAYARAK BU  İHTİYACIN  GEÇİCİ  OLARAK     EL YAPIMCI USTALARINCA  GİDERİLEBİLECEĞİNİ   DÜŞÜNDÜM.

AMACIMIZ ;   KAVALI SEVİP ÖĞRENMEK İSTEYEN HERKESE  ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLABİLMEK.. ARZU ETTİKLERİ DEĞİŞİK SES VE BOYDAKİ    ÇALGILARINI  ÇAĞIN MÜZİK ORKESTRALARINDA KULLANILABİLİR BİÇİMLERİYLE..   İHTİYAÇLARINI BİR NEBZE   KARŞILAYABİLMEKTİR. METOTDA YAYINLADIĞIMIZ  KAVAL YAPIM  ÖLÇÜLERİNDEN YARARLANAMAYANLAR  SİPARİŞ  VEREBİLİRLER..BUNUN İÇİN.. ÇALICILAR…ALMAYI  DÜŞÜNDÜKLERİ KAVALLARINI ÖNCE,   SES VE BOYLARINA GÖRE   RESİMLİ KAVAL TABLOSUNDAN  (A,B,C..D…diye  ). .HARF ADI  BELİRTEREK  SEÇİP İŞARETLEMELİ, SONRA...SİPARİŞLER  İNİ     GÖNDERMELİDİRLER..

KAVALLARIN YAPIM  BEDELLERİ : … KAVAL  YAPIMCILARININ   USTALIKLARI,...KULLANILAN AĞAÇ  CİNSLERİ  VE..   ÇALGININ SES VE  BOYLARINA  GÖRE .   DEĞİŞMEKTEDİR..SÖZGELİMİ; ERİK  YA DA KAYISI AĞACINDAN YAPILANLARIN ..BEHERİ.. 35 $  İLE 70  $  ARASINDA   DEĞİŞEBİLMEKTEDİR.  İSTEYENLERE, BİR ÇANTA  İÇİNDE .. 15 ADETLİK  SET OLARAK   1000 $   KARŞILIĞINDA  YAPTIRILABİLMEKTEDİR..ŞAYET BUNUN ..ABANOZ AĞACINDAN  OLMASI İSTENİYORSA ..BEHERİ İÇİN 60  $ İLA 80 $   15 ADETLİK ÇANTA SETİ .İÇİN DE 1800 $   KARŞILIĞINDA. .GÖNDERİLEBİLMEKTEDİR.  … KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTDİR..ÇALGININ SİPARİ   BEDELLERİNİ .   BURHAN TARLABAŞI’NIN. İŞ BANKASI-KIZITOPRAK  ŞUBESİ  1071/378910  NO.LU HESABINA DA YATIRILABİLİR..

NOT ..KAVAL ÖĞRENİMİNE İLİŞKİN   TEREDDÜTE DÜŞÜLEN HUSUSLARDA.. 0542 591 89 31 NO.LU

http://www.burhantarlabasi.com/pages/siparis

  TELEFONUM  GEREKTİĞİNDE   ARANABİLİR..

DİKKAT…! :KAVAL  YAPIM USTALARI  PATENTLİ  DİLLİ KAVAL ÖLÇÜLERİMİZİ  SADECE KAVALSEVER ÇALICILARIN  İHTİYAÇLARI  İÇİN KULLANABİLİR. BUNUN DIŞINDA..TİCARİ AMAÇLA İZİNSİZ  OLLARAK  KULLANAMAZLAR. .ÖLÇÜLERİ  …TAKLİT  EDEMEZLER  VE ..KOPYALAYAMAZLAR...…

DİLLİ KAVALIN PATENTLİ ÖZEL YAPIM ÖLÇÜLERİNİ…NİÇİN VE NEDEN YAYINLIYORUZ..? Dilli kavala ait yapım ölçülerinin yayınlanmasına gerek duymamızın başlıca nedeni ; ülkemizde,çalgının, standart, seri üretimine henüz geçilememiş olmasına dayalı , metoda uygun akortlu kavalların çalıcılarınca ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri düşüncesiyledir.. Dileğimiz ; yoğun çalışma, emek ve deneyimlerimiz sonucu ortaya koymuş olduğumuz kaval’a ait iş bu yapım ölçülerinin kaval’ı metoduyla öğrenip çalmak isteyenlerin bir nebze ihtiyaçlarının karşılanabilmesi…dilli kavalların en kısa sürede standart -seri üretimine kavuşması olacaktır… -Çalıcılar, yapım sonrası kavallarda oluşabilecek akort ve entenasyon sorunları için... www.burhan Tarlabaşı.com’a ulaşabilirsiniz. , ÖNEMLİ NOT : Burada yayınlanmış olan “Dilli kaval”ın yapım ölçülerine ilişkin telif ve mülkiyet haklarının tamamı Burhan TARLABAŞI’NA ait olup,… ticari üretim maksadıyla izinsiz kullanılamaz..kopyalanamaz..devredilemez.. HATIRLATMA..!

Müziğin evrensele taşınmasında, çalgıların bilimsel şekliyle biçimlendirilip öğretilmesinin zorunluluğu, çalgının,ilk kez 1981’de İTÜ.TMDK. da başlanılan akademik eğitim ve öğretimi nedeniyle olduğunu unutmayalım. “DİL, KÜLTÜRÜN EN ÖNEMLİ UNSURU…KAVAL DA BU KÜLTÜRÜN SESİDİR..!


Scroll to Top